Коли потрібно подавати податкову декларацію :: Про гроші

 

Главная » Iнше » Коли потрібно подавати податкову декларацію

 

Коли потрібно подавати податкову декларацію

Кому потрібно подавати податкову декларацію про доходи?

Коли потрібно подавати податкову декларацію

Дата публікації: 07 квітня 2011

Кому потрібно подавати Податкову декларацію про доходи ?

Минулого літа мені прийшло дуже неприємне лист з податкової інспекції. Податкова таврувала мене як злісного приховувача доходів, який не хоче платити державі його відсотки. Тут я згадав, що дійсно продав минулого року частку в колишньої своєї компанії за чисто символічну суму. А в силу малості цієї суми і не подумав про цю саму Податкову декларацію . Але. як з'ясувалося, фіскальні органи не дрімають. У підсумку із запізненням, але я все ж заповнив форму 3-ПДФО. по якій насправді вийшло, що ні я винен державі, а держава мені!

Ви думаєте, мені не довелося платити штраф? Не тут то було. З податкової прийшло ще пару листів і, врешті-решт, повідомлення про податкове покарання з сумою штрафу в 100 рублів.

Так, так, виявляється, навіть, якщо ти нічого не винен, то все одно заплатиш штраф за несвоєчасну подачу Податкової декларації . Забавно, що відповідно до статті 119 Податкового кодексу сума штрафу за несвоєчасну подачу декларації становить 5% від суми податку, що підлягає сплаті. «А якщо такої немає?» - Обурювався я. На це та ж стаття відповідає «... але не менше 100 рублів» (тепер, виявляється, ще більше - 1000 руб).

Тема Податкової декларації особливо актуальна в квітні, т. К. Подавати цю декларацію потрібно до 30 числа цього місяця.

То чи потрібно подавати податкову декларацію і кому потрібно подавати декларацію про доходи?

Відповідь на це питання в нашому матеріалі.

Поговоримо лише про фізичних осіб, не зачіпаючи нотаріусів, індивідуальних підприємців і т. П. Про яких можна прочитати в ст.227 Податкового кодексу.

Отже, в статті 228 вказано конкретно фізичні особи, які мають сплачувати податок і відповідно подавати Податкову декларацію до закінчення квітня.

Громадянам потрібно подавати податкову декларацію, якщо в звітному році:

- Вони продавали своє майно (нерухомість, автомобіль, гараж і т. П.). Виняток становить майно, яке було у власності 3 і більше років (п.17.1 статті 217);

- Отримали доходи від джерел, що знаходяться за межами Російської Федерації (за винятком військовослужбовців), а також інших компаній, індивідуальних підприємців або фізичних осіб, які не перераховують за громадян податок на доходи фізичних осіб (так званий ПДФО);

- Отримували виграші, сплачувані організаторами лотерей, тоталізаторів і т. П.

- Були доходи у вигляді винагороди, яка виплачується громадянам як спадкоємцям (правонаступникам) авторів творів науки, літератури, мистецтва, а також авторів винаходів, корисних моделей і промислових зразків.

До речі, згідно з п.18 ст.217 не підлягають оподаткуванню доходи у грошовій і натуральній формах, одержувані від фізичних осіб у порядку спадкування.

Згідно п.18.1 ст.217 доходи, отримані в порядку дарування (в тому числі, нерухомого майна і т. П.), Звільняються від оподаткування у разі, якщо дарувальник і обдаровуваний є членами сім'ї та (або) близькими родичами відповідно до

Сімейним кодексом Російської Федерації (подружжям, батьками і дітьми, в тому числі усиновителями і усиновленими, дідусем, бабусею та онуками, повнорідними і неповнорідними (мають загальних батька чи матір) братами і сестрами);

І ще - п 28 статті 217 говорить, що суми до 4000 руб, отримані у вигляді виграшів та призів, одержуваних у проведених конкурсах, іграх та інших заходах з метою реклами товарів (робіт, послуг) теж не підлягають оподаткуванню. Те ж саме стосується подарунків, отриманих платниками податків від організацій або індивідуальних підприємців. Значить, подарунки дорожче 4000 підлягають оподаткуванню!

Чи потрібно подавати податкову декларацію, якщо в минулому році я працював на двох роботах?

Якщо ви працевлаштувалися офіційно і організації, де ви працювали, перераховували за вас податок на доходи фізичних осіб, то самостійно подавати декларацію в податкову службу не потрібно.

При необхідності, якщо ви все ж захочете подавати податкову декларацію, бухгалтера цих організацій повинні видати вам довідку про доходи за формою 2 ПДФО

Чи потрібно подавати податкову декларацію, якщо продана квартира (гараж, дача і т. П.) Була у власності більше трьох років?

Не потрібно. З 1 січня 2009 року діє Федеральний закон 368-ФЗ, яким передбачено, що громадяни не зобов'язані подавати податкові декларації на доходи, які отримані від продажу житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових або земельних ділянок (а також їх часток), якщо це майно перебувало у власності платника податків три роки і більше.

Такий же порядок поширюється на інше майно (наприклад, автомобілі) за винятком акцій, цінних паперів.

Як подавати податкову декларацію?

До податкової інспекції відправляється заповнена форма декларації 3-ПДФО. Бланки цієї форми можна безкоштовно отримати в самій податковій інспекції або завантажити на сайті податкової інспекції nalog. ru.

Для заповнення декларації можна також скористатися спеціальною програмою "Декларація 2010", яку можна завантажити на сайті податкової інспекції.

Подавати заповнену Податкову декларацію можна так:

- Особисто прийшовши в і вистоявши чергу в своїй податковій інспекції. Декларація здається в віконце, де відразу можуть перевірити, чи всі документи на місці;

- Поштою рекомендованим листом з описом (і повідомленням);

- Електронно. Подати декларацію з податку на доходи фізичних осіб можна через інтернет. Така послуга є на порталі державних послуг www. gosuslugi. ru. В цьому випадку декларацію можна заповнити на комп'ютері і відправити до податкової інспекції через інтернет. Правда, приїжджати особисто до податкової інспекції все одно доведеться, для того, щоб поставити підпис на зданої декларації. Проте, це може бути істотно простіше: для платників податків, що відправили електронні декларації, в інспекціях зазвичай існує окреме вікно, так що стояти в черзі швидше за все не доведеться.

Яке покарання загрожує якщо вчасно не подавати податкову декларацію?

За несвоєчасне подання податкової декларації доведеться заплатити штраф.

Коли потрібно подавати податкову декларацію, якщо декларація подається для отримання податкового вирахування?